Depolama ve Antrepo Hizetleri

 

Depolama ve antrepo hizmetleri, önem açısından üretim süreci veya sevkiyat süreci ile paralellik göstermesi ve gümrükleme işlemlerinin de operasyonlarının en önemli dayanaklarından biri olması nedeniyle en önemli lojistik operasyonlar arasında yer almaktadır.

 

Depolama hizmetleri, birçok ihracat işleminde, özellikle malların konteynerlere paketlenmesinden önce olduğu gibi, birçok ithalat ve gümrükleme işlemlerinde olduğu gibi birçok durumda gerekli bir gerekliliktir, çünkü malların belirlenmiş yerlerde depolanmasına acil ihtiyaç vardır. nihai varış yerlerine taşınma zamanına kadar güvenlikleri ve muhafazaları.

 

Depolama ve antrepo hizmetleri, mal ve emtiaların Mağaza veya antrepo olarak bilinen belirli, güvenli ve donanımlı yer veya yerlerde muhafaza edilmesi süreci olarak tanımlanır ve muhafaza, gelecekte kullanıma veya nakliyeye kadar geçicidir ve malların güvenliği ve muhafazası için. bozulmamış, yüksek kaliteli depolama hizmetleri ve malları depolamak için depoları seçmenin önemi ortaya çıkıyor, Depoların ve mağazaların kalitesi, temizlik standardı, güvenlik, düzenleme ve içlerindeki nesnel bölünme gibi bazı kriterlere göre uygunluklarıyla ölçülür. , mağazanın donatıldığı cihaz ve ekipmanlara ek olarak çalışanların ve yetkililerin deneyim ve profesyonellik derecesi ve kullanılan tekniklerin gelişme derecesi. Alan, kontrol, sıcaklık kontrolü ve havalandırma sisteminin etkinliğinin standartlarını göz önünde bulundurmak, ayrıca içindeki eşyaların ve eşyaların uygun şekilde depolanmasını yönetme ve koordine etme yöntemine ek olarak.

 

Her türlü hava, deniz ve kara nakliye sürecini denetlemek için ana organizatör ve takipçilerden biri olarak “Navmarine Denizcilik ve Lojistik Hizmetleri”nde ayrıca multimodal ve zorunlu depolama hizmetleri için destek ve kolaylaştırılmış hizmet olarak çeşitli avantajlar mevcuttur. gümrükleme, geniş ilişki ağı sayesinde bu alanda en iyi şirketler arasında yer almaktadır.

 

Depolama ve Antrepo Hizmetleri

Depolarda veya mağazalarda Depolama hizmetleri süreci birkaç prosedürden geçer:

  • İlk adım, gelen malın veya sevkıyat bölümüne malların alındığı yerde teşhir edilmesidir - elbette, gelen malların kalitesi, boyutları ve doğası hakkında önceden bilgi sahibi olmak tercih edilir - özel ve uygun şekilde hazırlamak için. onlar için yerler.
  • Mallar teslim alındıktan hemen sonra kontrol edilir ve durum ve güvenliklerini açıklayan kapsamlı bir rapor oluşturulur, çünkü rapor miktarları ve sağlam, hasarlı ve kayıp malların - varsa - açık bir şekilde tanımını içerir.
  • Denetim sürecinin önemli bir parçası olarak raporun içeriği mal sahibine bildirilir.
  • Mallar daha sonra uygun ve belirlenmiş depolama alanlarına yerleştirilmek üzere sınıflandırılır ve tasnif edilir.
  • Bundan sonra malları kodlama süreci başlar. Kodlamanın amacı, depoda bulunabilecek diğer mallarla karışmasını önlemektir.

 

Anahtar Kelimeler :

Nakliye şirketleri / lojistik / nakliye / Türkiye / İstanbul / depolama / antrepo / Mağaza / parsiyel / gümrük / gümrükleme

 

 

Diğer hizmetlerimiz: